הסבה למערכות עוקבות שמש

חברת עציוני מערכות מסייעת ללקוחותיה להגביר את ייצור החשמל של המערכות הסולאריות שבבעלותם. כיצד אנו עושים זאת?

ובכן, אחד הגורמים המרכזיים המשפיעים על ייצור החשמל במערכות סולאריות הינו זווית פגיעת קרני השמש בפאנלים. מערכת סולארית סטאטית המותקנת באופן אופטימאלי לכיוון דרום, מייצרת בממוצע ארצי 1700 קוט"ש לכל KW1 מותקן על הגג ליום. ואולם, מרבית ייצור החשמל מתבצע בשעות הצהריים, בשל זווית הפגיעה הישרה יחסית של קרני השמש בפאנל. באמצעות התקנתה של מערכת עוקבת שמש אנו מביאים לשמירה על זווית פגיעה מיטבית לאורך כל שעות היום, מה שמוביל להגברת יכולת ייצור החשמל. למעשה, מערכת עוקבת שמש הבנויה נכון תשפר את תפוקת המערכת ב- 20% עד 25% בממוצע שנתי. המשמעות היא חיסכון מהותי בצריכת האנרגיה דרך חברת החשמל, וכן הגדלה משמעותית של העודפים הנאגרים.

שירות מקצועי ומקיף

לחברת עציוני מערכות ניסיון עשיר בהקמת מערכות סולאריות למגזר הפרטי והעסקי, וכן ידע וניסיון רב בתחומי הנדסת התוכנה, הבקרה והחשמל. מלאכת ההסבה של מערכות סולאריות לעוקבות שמש מתבצעת על ידינו ברמה המקצועית הגבוהה ביותר, וזאת בכל אחד משלבי התהליך:

  • ביקור באתר – מהנדסי החברה מגיעים אל אתר הלקוח ולוקחים את נתוני המערכת, תוך מדידת שטח הגג, זוויות, אזימוט, מספר הפאנלים וגודלם.
  • תכנון וסימולאציה- על פי הנתונים שהתקבלו מהמדידות מתבצעים במחלקת ההנדסה של החברה תכנון וסימולאציה, במטרה להתאים את המערכת בצורה מיטבית לתנאי השטח. 
  • סקר – עם תום התכנון והסימולאציות יציגו אנשי החברה ללקוח סקר מפורט, הכולל פתרונות להשגת תפוקה מקסימאלית בהתאם לצרכיו ולנתוניו.
  • הוצאת אישורים – החברה דואגת להוצאת אישורים והיתרים מהגופים הרלבנטיים.
  • בניית המערכת – לאחר קבלת אישור מהלקוח תיוצר במפעל החברה מערכת עוקבת, בהתאם לתכנון המקורי.
  • הרכבה באתר – כאשר המערכת מוכנה מגיעים עובדי עציוני מערכות לאתר הלקוח, על מנת לפרק את המערכת הקיימת ולהרכיב את הקונסטרוקציה שנבנתה במפעל. לאחר מכן יורכבו הפאנלים הקיימים מחדש. יש לציין כי מלאכת ההתקנה נפרסת על פני 14 ימי עסקים לכל היותר, ומבוצעת באופן הדרגתי כך שההפסד הכספי על ייצור המערכת אינו עולה על שבוע עבודה.
  • גגות מסוגים שונים – לעיתים הגג אינו קלאסי להתקנת מערכת עוקבת, כמו גג בעל שיפוע צפוני או מזרחי. במקרים אלו מתבצעים תכנון ובניית קונסטרוקציה מיוחדת עבור הגג, כולל התאמת מערכת בקרה הלוקחת בחשבון את נתוניו, כגון חישוב זוויות והצללות.

 

פנו אלינו

מאחורי חברת עציוני מערכות שורה ארוכה של לקוחות מרוצים, הנהנים כבר עתה מתפוקת חשמל משופרת ומחיסכון כלכלי ניכר. גם אתם מוזמנים לפנות אלינו ולזכות בשירות אמין, אדיב ומקצועי לאורך כל הדרך.